Reakce na projev Andreje Babiše

Vážení spoluobčané,
 
právě jsem viděla mimořádné vystoupení Andreje Babiše, kterým necelé dva týdny před prezidentskou volbou naléhavě promlouvá k občanům této země.
 
Jeho apel nemohu nechat bez reakce.

Ne proto, že vychází z úst mého protikandidáta.
Ne proto, že jako ekonomka mám výhrady k tomu, jak pod jeho vedením hospodařila minulá vláda.
Ne proto, že si nedokážu v roli prezidenta představit trestně stíhaného člověka.
A ani ne proto, že mám k Andreji Babišovi i četné osobní výhrady. Vadí mi, že byl tajným agentem komunistického režimu a lež používá jako běžný nástroj komunikace. Vadí mi, že díky svým neomezeným zdrojům vede permanentní kampaň své osobní značky plnou líbivých populistických hesel.
 
Toto vše je velmi závažné, ale není to důvodem mého vyjádření.

Hlavní motivací je nebezpečí, které v dnešní řeči Andreje Babiše slyším. Podněcuje totiž k nenávisti, relativizuje základní demokratické hodnoty a podlým způsobem v období krize zneužívá strach lidí, jejich obavy
o budoucnost.

A k tomu opravdu nechci a nemohu mlčet.

Zbývá 8 dnů do prvního kola prezidentské volby. Nikdo neví, jak tato volba dopadne.
Ať bude ale její výsledek jakýkoli, velmi mi záleží na tom, abychom byli společně svědky férového boje a vítězství v něm bylo zasloužené a poctivě odpracované.
Po vystoupení Andreje Babiše, který pokrytecky promlouvá ze svého domovského prostředí, ale přitom se odmítá účastnit debat a postavit se tváří v tvář i svým voličům, jej v této volbě nemohu považovat za svého rovnocenného soupeře.
 
Pevně doufám, že jeho slova nezůstanou bez hlasité odpovědi občanů této země, pro které je, stejně jako pro mě, důležité, abychom svým politikům mohli věřit.
 

Více z blogu

Prohlášení k dnešním slovům Andreje Babiše

Násilí nesmí mít v naší společnosti místo. A to v žádné podobě.

Detail článku

Jak žádat o voličský průkaz?

O voličský průkaz mohou žádat všichni, kdo mohou volit. Slouží k tomu, abyste mohli volit jinde než ve vašem přiděleném volebním okrsku. Můžete s ním pak volit v jakémkoliv okrsku v Česku.

Detail článku
Všechny příspěvky

Zůstaňme
v kontaktu

Všechny důležité novinky můžete vědět jako první.
Stačí, když nám necháte svůj e-mail.

Přihlášením k newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů